رازهای مخفی GTA V ( بخش دوم )

اگر از کاربران بخش آموزش سایت توربورایان هستید ، قطعا بخش اول مقاله ی رازهای مخفی GTA V را مطالعه کرده اید. بازی GTA V دارای اسرار و Easter Egg های بسیاری است که در مقاله ی گذشته برخی از آن ها را به اتفاق هم بررسی کردیم.حال قصد داریم تعدادی دیگر از این رازها را در مقاله ی امروز با هم بررسی کنیم.پس با من همراه باشید با بخش دوم مقاله ی رازهای مخفی GTA V :

مقاله ی مرتبط: رازهای مخفی GTA V ( بخش اول)
در بخش اول همراه شما بودیم با رازهای زیر:
1)Niko Bellic در بازی GTA V
2)جایی برای پیرمردها نیست ( No Country for Old Men )
3)CJ در خیابان های شهر!
4)سفینه فضایی یا UFO
5)آدم فضایی یخ زده
6)مکس پین در لوس سانتوس
7)اشاره به بازی Red Dead Redemption
8)روح سرگردان

حال ادامه ی رازهای مخفی GTA V :

شماره 9 : پاگنده در لوس سانتوس
خطر اسپویل
اگر بازی را به صورت 100 درصد انجام نداده اید ، ممکن است اطلاعات موجود در این قسمت مقاله باعث لو رفتن بخشی از داستان شود.یکی از رازهای موجود در GTA V حضور کاراکتری افسانه ای به نام پاگنده است.این شخصیت در بازی وجود دارد و در یکی از مراحل با نام Predator شما می توانید به کمک اسنایپر مجهز به IR ، آن را در بین درختان مشاهده کنید:

 رازهای مخفی GTA V 1


اما اگر بازی را به صورت 100 درصد تمام کنید ، در یکی از ماموریت های جانبی با این موجود مواجه خواهید شد و متوجه می شوید که یک موجود افسانه ای وجود ندارد و تنها با شخصی روبرو شده اید که لباسی مبدل به تن کرده است:

 رازهای مخفی GTA V 2


شماره 10 : اشاره ی مجدد به شاهکار دیگر راکستار ، Red Dead Redemption
در بخش اول مقاله ی رازهای مخفی GTA V ، یکی از مواردی که به بازی Red Dead Redemption اشاره شده بود را بررسی کردیم ، حال مورد دیگری که در بازی وجود دارد را می توانید در قفسه ی کتاب های موجود در خانه ی فراکلین مشاهده کنید.
در این قفسه کتابی را خواهید یافت که بر روی آن عبارت RED DEAD j.marston مشخص است.

 رازهای مخفی GTA V 3


شماره 11 : اشاره به بازی های سایر کمپانی ها!
یکی از رازهای جالب GTA V اشاره مستقیم یا غیرمستقیم به سایر بازی هاست.
هنگامی که مایکل به همراه همسرش آماندا مشغول انجام یوگا است،از عبارت Praise the Sun استفاده می کند. این عبارت به بازی Dark Souls و شخصیت Knight Solaire اشاره می کند.
اگر به مکالمات رد و بدل شده در رادیو توجه کنید، در میان مکالمه ها به یک دارو به نام Zombix اشاره می شود. این دارو به دارویی با نام Zombrex از بازی Dead Rising اشاره می کند.
همچنین در بین صحبت های رد و بدل شده بین افراد عادی که در شهر تردد می کنند با جمله ی زیر مواجه خواهید شد:
شهر پرستاران Saints به کشمکش ادامه می دهند؛ اما در لوس سانتوس هیچ مشکلی وجود ندارد
این دیالوگ به بازی Saints Row اشاره می کند.
و در نهایت شخصیت هنرمندی که دقیقا جلوی تئاتر چینی ها در مرکز شهر ایستاده، به Master Chief شخصیت اصلی بازی (Halo) اشاره می کند!

 رازهای مخفی GTA V 4


شماره 12 : اشاره به بازی Agent
بازی Agent یکی از بازی های در دست ساخت راکستار است که قرار بود برای PS3 منتظر شود! اما پس از گذشت سال ها هیچ خبری از آن به بیرون درز پیدا نکرد و کم کم از یاد طرفداران نیز رفت.اما در یکی از مراحل شما ماشینی را سرقت خواهید کرد که عبارت بر روی پلاک آن به بازی Agent اشاره می کند.

 رازهای مخفی GTA V 5


این اشاره ممکن است بیانگر این موضوع باشد که کماکان احتمال انتشار این بازی وجود دارد.

شماره 13 : اشاره به بازی Borderlands و ربات محبوب
بازی Borderlands یا همان سرزمین های مرزی ، یک بازی با گرافیک فوق العاده ،ساخته شده در سال 2009 ، در سبک اکشن و تخیلی است.
در یکی از مناطق بازی GTA V به این بازی اشاره شده است و شما دستگاهی را مشاهده خواهید کرد که همانند ربات محبوب در بازی Borderlands ، رنگ آمیزی شده است.

 رازهای مخفی GTA V 6


شماره 14 : کوسه ی شنی
با جستجو در مناطق ساحلی بازی می توانید به یک مجسمه ی شنی بزرگ برخورد کنید که بسیار مستحکم است و به شکل یک کوسه ساخته شده است.

 رازهای مخفی GTA V 7


شماره 15 : درخواست کمک از فضایی ها
در بخش اول مقاله به وجود یوفو یا همان سفیه های فضایی در بازی اشاره کردیم.در قسمتی از نقشه ی بازی به منطقه ی عجیبی برخورد خواهید کرد که با نقاشی های جالبی پوشیده شده و عبارت Save Us را بر روی آن مشاهده خواهید کرد:

 رازهای مخفی GTA V 8


شماره 16 : وال عظیم الجثه
یکی از موارد جالب که بنده با آن برخورد داشتم ، وجود وال عظیم الجثه در دریای لوس سانتوس است.متاسفانه روش دقیق مشاهده ی این وال مشخص نیست و تنها راه حل گردش در زیر آب به کمک کپسول اکسیژن و یا زیردریایی مخصوص است.
این وال بسیار بزرگتر از سایر موجودات زیر آب است و به هیچ عنوان به شما حمله نمی کند.صدای عجیب و غریب این وال می تواند به شما کمک کند تا راحت تر بتوانید پیدایش کنید!

 رازهای مخفی GTA V 9


شماره 17 : اشاره به شهر تهران
مورد بعدی که به آن اشاره خواهیم کرد ، مربوط به بخشی از دیالوگ های ردوبدل شده بین فرانکلین و لستر است که در واقع نمی توان به عنوان Easter egg از آن یاد کرد ، ولی به دلیل آنکه ممکن است برای شما هم جالب باشد ، در این مقاله از آن یاد می کنیم.
در مرحله ی The Vice Assasination و در بین صحبت های این دو شخصیت ، عبارت زیر را مشاهده خواهید کرد:

 رازهای مخفی GTA V 10


همچنین اگر به وسیله ی تلفن های همراه یا لپ تاپ های موجود در بازی به اینترنت مراجعه کرده و آدرس www.manopauseadventures.com را جستجو کنید با تصویر زیر مواجه خواهید شد:

 رازهای مخفی GTA V 11


شماره 18 : سرقت در 60 ثانیه!
در یکی از مناطق بازی با یک نقشه مواجه خواهید شد که بر روی دیوار قرار گرفته و اشاره به فیلم Gone in 60 Seconds (سرقت در 60 ثانیه) دارد.

 رازهای مخفی GTA V 12


شماره 19 : اسکلت غول پیکر در زیر آب
راکستار موارد جالب زیادی را در زیر دریای لوس سانتوس قرار داده که یکی از آن ها اسکلت غول پیر یک موجود عظیم الجثه است.ممکن است این اسکلت ، اسکلت یک وال باشد که با آن برخورد خواهید کرد.
با جستجو در زیر دریا می توانید این اسکلت عجیب را مشاهده کنید:

 رازهای مخفی GTA V 13


شماره 20 : توپ بسیار بزرگ
در یکی از مناطق بازی می توانید یک توپ نارنجی رنگ بسیار بزرگ را پیدا کنید که بر روی سقف یک خانه قرار دارد و به شلیک کردن یا ضربه زدن به آن ، از روس سقف جدا شده و بر روی زمین حرکت می کند!

 رازهای مخفی GTA V 14


به نظر می رسد که جهان بزرگ GTA V و شهر لوس سانتوس پر از رازهای جذاب و عجیب است که هنوز برخی از کاربران می توانند رازهای موجود در آن را پیدا کنند.
اگر شما هم توانستید موارد جذابی را در بازی کشف کنید ، در قسمت نظرات به ما یادآوری کنید.
لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .


نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما