نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم

برای اینکه نوار نشانک‌های Google Chrome خود را شلوغ نگه دارید، فقط باید نشانک‌هایی را که واقعاً استفاده می‌کنید نگه دارید. اگر سایت‌های نشانک‌شده استفاده‌نشده‌ای دارید، در اینجا نحوه حذف آنها آورده شده است . پس در ادامه با ما همراه باشید :

آموزش مرتبط:بازیابی تب های گوگل کروم
چگونه یک نشانک شخصی را در گوگل کروم حذف کنیم
برای حذف یک نشانک از لیست نشانک های خود، فقط باید آن نشانک را انتخاب کرده و گزینه حذف را انتخاب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار بر روی رایانه رومیزی یا دستگاه تلفن همراه آورده شده است.
حذف نشانک های فردی روی دسکتاپ
ابتدا نشانکی را که می خواهید حذف کنید در نوار نشانک ها در کروم پیدا کنید. اگر نوار نشانک‌ها را نمی‌بینید، در گوشه سمت راست بالای کروم، روی سه نقطه کلیک کنید و  Bookmarks >  Show Bookmarks Bar را انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 2روی نشانکی که می‌خواهید حذف کنید کلیک راست کرده و از منو گزینه Delete را انتخاب کنید:
نکته مهم : Chrome هیچ درخواستی را قبل از حذف نشانک شما نشان نمی دهد، بنابراین مطمئن شوید که واقعاً می خواهید نشانک را حذف کنید.

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 3و بلافاصله کروم نشانک انتخاب شده را حذف می کند. فراموش نکنید که پاک کردن تاریخچه شما نیز آسان است:
حذف نشانک های فردی در موبایل
در Chrome در iPhone، iPad یا تلفن Android خود، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و (Bookmarks) را انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 4روی پوشه ای که می خواهید نشانک را در آن حذف کنید ضربه بزنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 5تمام نشانک های خود را در پوشه انتخابی خود خواهید دید. برای حذف یک نشانک، روی سه نقطه کنار آن نشانک ضربه بزنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 6

از منوی باز شده گزینه Delete را انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 7نشانک شما اکنون حذف شده است:
چندین نشانک را به طور همزمان روی دسکتاپ حذف کنید
برای شروع، در گوشه سمت راست بالای کروم، روی سه نقطه کلیک کنید و Bookmarks > Bookmark Manager را انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 8صفحه "Bookmarks" را خواهید دید. در این صفحه، در نوار کناری سمت چپ، روی پوشه‌ای که نشانک‌های شما در آن ذخیره شده‌اند، کلیک کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 9اگر می‌خواهید به‌طور انتخابی نشانک‌های خود را حذف کنید، سپس در قسمت سمت راست، روی نشانک‌هایی که می‌خواهید حذف شوند کلیک کنید. کلید Ctrl (ویندوز) یا Command (Mac) را برای انتخاب چندگانه نگه دارید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 10اگر می‌خواهید همه نشانک‌های پوشه را حذف کنید، Ctrl+A  (ویندوز) یا Command+A (Mac) را فشار دهید تا همه نشانک‌های موجود در پوشه انتخاب شوند:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 11در حالی که نشانک‌های شما انتخاب شده‌اند، در گوشه سمت راست بالای صفحه «Bookmarks»، روی «Delete» کلیک کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 12و فوراً، کروم نشانک‌های انتخاب شده را حذف می‌کند. برای حذف پوشه ای که حاوی نشانک های شما است، روی آن پوشه راست کلیک کرده و از منو گزینه Delete را انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 13حذف چندین نشانک در موبایل
در iPhone، iPad یا تلفن Android خود، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و (Bookmarks) را انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 14پوشه ای را که می خواهید نشانک های خود را در آن حذف کنید انتخاب کنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 15روی نشانکی که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید و نگه دارید. سپس روی هر نشانک دیگری ضربه بزنید تا آنها را به انتخاب خود اضافه کنید. وقتی نشانک های خود را انتخاب کردید، در گوشه سمت راست بالا، روی نماد سطل زباله ضربه بزنید:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 16Chrome نشانک های انتخابی شما را حذف می کند. اگر همه نشانک‌های موجود در پوشه را حذف کرده‌اید، ممکن است بخواهید پوشه‌ای که اکنون خالی است را نیز حذف کنید. برای انجام این کار، در بالای صفحه خود، روی نماد مداد ضربه بزنید :

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 17در صفحه «Edit Folder» که باز می‌شود، در گوشه بالا سمت راست، روی نماد سطل زباله ضربه بزنید تا پوشه حذف شود:

نحوه حذف نشانک ها در گوگل کروم 18شما آماده اید و به این ترتیب نوار نشانک‌های Chrome خود را تمیز و مرتب نگه می‌دارید .
موفق باشید!

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما