نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word

اگر سندی که ایجاد می کنید شامل معادلات است ، ممکن است قصد داشته باشید آنها را شماره گذاری یا برچسب گذاری کنید. برای قالب بندی استاندارد و غیر استاندارد ، نحوه افزودن اعداد و برچسب ها به معادلات در Microsoft Word را به شما نشان می دهیم . با ما همراه باشید با نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word :

آموزش مرتبط : آموزش قرار دادن GIF در یک سند Word
معادلات شماره در Microsoft Word
چه بخواهید از جدول ارقام استفاده کنید یا نه ، اعداد به شما این امکان را می دهند که معادلات خود را ارجاع دهید. و ممکن است الزامی برای استفاده از شماره گذاری معمولی برای معادلات سند خود داشته باشید. شما می توانید همه اینها را با استفاده از ویژگی زیرنویس در Microsoft Word با چند تغییر انجام دهید. بنابراین ، سند خود را باز کرده و اولین معادله خود را انتخاب کنید. در برگه منابع ، از قسمت زیرنویس های روبان ، روی “درج عنوان ”(Insert Caption) کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 2در حالی که Word ویژگی برچسب گذاری معادلات را در اینجا ارائه می دهد ، در این مثال شما فقط آنها را با پرانتز شماره گذاری می کنید. این به معنی ایجاد یک برچسب جدید است. روی "برچسب جدید"(New Label) کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 3در پنجره New Label ، پرانتز سمت چپ خود را تایپ کرده و "OK" را بزنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 4اگر می خواهید قالب شماره دیگری را انتخاب کنید ، روی "Numbering" کلیک کنید ، موردی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و "OK"را کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 5پرانتز آغازین را با اولین شماره در قالب بندی انتخابی خواهید دید. یک فاصله و سپس پرانتز پایانی خود را تایپ کنید. به صورت اختیاری ، یک موقعیت برای عنوان انتخاب کنید و روی "تأیید"(Ok) کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 6اکنون که شماره معادله خود را دارید ، آن را انتخاب کرده و به برگه Home بروید. در قسمت پاراگراف نوار روی "تراز راست"(Align Right) کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 7با این کار زیرنویس شماره در سمت راست جایی که به آن تعلق دارد اسکوتر می شود:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 8در صورت نیاز به حذف کج های پیش فرض از زیرنویس ، آن را انتخاب کنید ، به برگه صفحه اصلی بروید و در قسمت Font نوار ، "Italical" را بردارید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 9برای افزودن اعداد به معادلات باقیمانده خود می توانید همین روند را دنبال کنید. شما در حال حاضر برچسب جدید را آماده کرده اید ، بنابراین از نوار روی "درج عنوان"(Insert Caption) کلیک کنید. شماره متوالی به طور خودکار در زیر عنوان پرانتز شما قرار می گیرد. کافی است فاصله و پرانتز پایانی خود را تایپ کرده و روی "OK" کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 10سپس ، زیرنویس بعدی سند را راست تراز کنید ، و تنظیم می شوید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 11برچسب معادلات در Microsoft Word
اگر سندی که با معادلات خود ایجاد می کنید برای استفاده شخصی است یا نیازی به رعایت یک استاندارد شماره گذاری نیست ، در صورت تمایل می توانید معادلات خود را با برچسب عنوان کنید.سند خود را باز کرده و اولین معادله خود را انتخاب کنید. در برگه منابع ، از قسمت زیرنویس های روبان ، روی "درج عنوان"(Insert Caption) کلیک کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 12در پنجره بازشو عنوان ، "Equation" را در کنار برچسب انتخاب کنید. این کلمه و عدد را به عنوان عنوان قرار می دهد. در صورت تمایل ، یک موقعیت برای زیرنویس انتخاب کنید و روی "تأیید"(Ok) کلیک کنید تا زیرنویس اعمال شود:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 13مجدداً می توانید متن را برای زیرنویس تنظیم کنید یا آن را در صفحه با استفاده از بخش Font و Paragraph در برگه Home تنظیم کنید:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 14زیرنویس معادله بعدی را که به همان روش نیاز دارید اضافه کنید ، و هر شماره را به ترتیب در کنار برچسب خود مشاهده خواهید کرد:

نحوه شماره گذاری یا برچسب گذاری معادلات در Microsoft Word 15موفق باشید!
لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
This comment was minimized by the moderator on the site

واقعا عالی بود
خدا خیرتون بده
مشکلم حل شد

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما