کدام برنامه ها در اندروید دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند ؟ (غیر فعال کردن دسترسی)

هنگام نصب برنامه ها بر روی گوشی موبایل یکی از دسترسی ها موقعیت مکانی می باشد . یعنی باید به اپلیکیشن اجازه بدهید Location شما را بررسی کند . به دلیل اطمینان بیش از ، بیشتر کاربران بدون دقت این گزینه را فعال می کنند و اجازه میدهند اپ به لوکیشن دسترسی داشته باشد . معمولا دسترسی موقعیت برای اپ هایی مثل Google Maps ، اسنپ ، الو پیک ، waze مشکلی ندارد ولی نصب یک نرم افزار ماشین حساب یا بازی چه ارتباطی با موقعیت مکانی کاربر دارد ؟

در این مقاله به شما نشان خواهم داد که چگونه متوجه شوید کدام برنامه در گوشی اندرویدی دسترسی به موقعیت مکانی دارد و نحوه غیر فعال کردن این گزینه نیز برای اپ های مختلف آموزش داده می شود .

 

 آموزش مرتبط : قفل گذاری بر روی اپلیکیشن / برنامه های تلفن همراه

 

چگونه بررسی کنیم اپ ها دسترسی به موقعیت مکانی ما دارند ؟ 

1. وارد تنظیمات تلفن همراهتان شوید . این آموزش مربوط به گوشی های اندرویدی می باشد . 

2. بر روی گزینه Apps یا همان برنامه ها تب کنید . 

 کدام برنامه ها در اندروید دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند 1

3. بالای پنجره برنامه ها یک علامت سه نقطه وجود دارد . بر روی آن تب کرده و گزینه App permissions (مجوزهای برنامه) را انتخاب کنید . .

 کدام برنامه ها در اندروید دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند 2

4. در مرحله بعدی بر روی Location / موقعیت تب کنید . همانطور که در تصویر هم مشخص است از 35 اپ نصب شده 11 اپ دسترسی به موقعیت مکانی دارند .  

 کدام برنامه ها در اندروید دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند 3

5. براحتی می توانید برنامه هایی که نباید مجوز موقعیت مکانی داشته باشند را با تب کردن بر روی کلید آبی رنگ و تغییر آن به خاکستری غیر فعال کنید . 

از طریق پنجره مجوزهای برنامه شما می توانید دسترسی های دیگر را نیز بررسی کرده و هر کدام که فکر میکنید نیاز به این مجوز ندارد را غیر فعال کنید . 
دقت داشته باشید که برای حفظ امنیت گوشی خود حتما اپ هایی را نصب کنید که صد در صد به آنها اعتماد داشته و توسط سایتهای اصلی مورد تایید قرار گرفته باشد . 

 کدام برنامه ها در اندروید دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند 4

 به عنوان یک قاعده کلی نباید دسترسی تمام بخش ها را برای یک اپلیکیشن باز کنید مگر اینکه صد در صد به آن اعتماد داشته باشید . سایتهای اصلی مثل گوگل برنامه را از هر نظری اول بررسی کرده و سپس اجازه دانلود به اپ داده می شود .

 

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما