بهترین آنتی ویروس برای ویندوز 10 چیست ؟

به نظر شما بهترین آنتی ویروس برای ویندوز کدام است ؟ آیا آنتی ویروس پیش فرض خود ویندوز 10 به تنهایی می تواند در مقابل ویروسی شدن سیستم عامل همچنین بدافزارها مقاومت کند ؟ این تفکر در بین کاربران کامپیوتر وجود دارد که همیشه باید از یک آنتی ویروس مجزا برای حفاظت از اطلاعات کامپیوتر استفاده کرد و نرم افزار Windows Defender نمی تواند به تنهایی حفاظ خوبی در مقابل ویروس و بدافزارها باشد . در ادامه به این سوال پاسخ میدهم . 

مایکروسافت ادعا می کند آنتی ویروس دیفندر یکی از بهترین نرم افزارهای امنیتی در حالا حاضر بازار می باشد . راب لفرتز، مدیر همکاری ویندوز و گروه امنیت دستگاه‌ها و سازمان‌ها، توضیح می‌دهد که ویندوز دیفندر در حال حاضر یکی از بهترین نرم‌افزارهای امنیتی بازار است. نرخ تشخیص تهدیدهای امنیتی و ویروس‌ها در ویندوز دیفندر اکنون بیش از ۹۰ درصد است. او می‌گوید:

ما ویندوز دیفندر را به نحوی ساخته‌ایم تا کاربران ویندوز 10 به‌طور دائم از جانب بدافزارها و ویروس‌ها محافظت شوند. بر اساس تحقیقاتی که ما به‌صورت ادامه‌دار انجام می‌دهیم، نتایجی به‌ دست‌ آمده است که نشان می‌دهد ویندوز دیفندر در سطح بهترین‌های حوزه‌ی امنیت قرار دارد.

لفرتز در نهایت اعلام کرده است که مایکروسافت به‌طور دائمی با شرکت‌های آنتی‌ویروس همکاری می‌کند تا کاربران هنگام آپدیت ویندوز با هیچ مشکلی مواجه نشوند و همچنین امنیت سیستم‌عامل در جریان به‌روزرسانی برقرار باشد. لفرتز در ادامه‌ی پاسخ مایکروسافت به کسپرسکی، گفته است که ویندوز دیفندر در مواقعی که نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس شخص ثالث از روی سیستم حذف یا منقضی می‌شوند، وارد عمل خواهد شد. باید اشاره کنیم بخشی از شکایت کسپرسکی این است که این کمپانی امنیتی، ویندوز ۱۰ را به بلاک کردن نوتیفیکیشن منقضی شدن اشتراک کاربری متهم‌ کرده است.

با این حال شاید بخواهید برنامه ای به غیر از Windows Defender را روی ویندوز نصب کنید .  

 

آموزش مرتبط : جلوگیری از هک وب کم با استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی 2018

 

حتما در کنار آنتی ویروس یک نرم افزار ضد بدافزار و جاسوسی هم نصب کنید 

تا پایان این مقاله را بخوانید و بعدا اقدام به نصب هر یک از برنامه های معرفی شده کنید .
به طور کلی پیشنهاد می کنم در کنار یک آنتی ویروس از برنامه های ضد بدافزار هم استفاده کنید . Malware یا بدافزار در اصل قطعه کدهایی هستند که توسط برنامه نویسان نوشته میشوند تا بوسیله آن بدون اجازه مالک سیستم، آن را آلوده و اقدام به کارهای ناخواسته یا خرابکارانه کنند. این واژه به صورت عمومی به تمامی کدها و برنامه های مخرب اطلاق میشود و به طور کلی هر نوع کدی که روی سیستم شما قرار بگیرد و عملیاتی ناخواسته را انجام دهد به عنوان بدافزار شناخته میشود. Malware میتواند گوشی تلفن، تبلت و کامپیوترها را آلوده کند.

اگر از دیفندر ویندوز 10 رضای هستید حتما Malwarebytes را بر روی سیستم نصب کنید .(دانلود نسخه کرک شده

Malwarebytes نرم افزار امنیتی که می تواند خیال کاربران را از بابت به سرقت رفتن اطلاعات محرمانه خود، راحت کند و با قدرت در برابر فرستاده شدن اطلاعات آنها بایستد و امنیت سیستم را تامین نماید. نرم افزار Malwarebytes Premium با شیوه های صحیح و عالی خود به شناسایی و از بین بردن انواع malware می پردازد.
تکنولوژی های خاص به کار رفته در این نرم افزار شناسایی و حذف نرم افزارهای نا خواسته و مخرب، به نحوی می باشند که یافتن، از بین بردن و پیشگیری در آن بسیار سریع و با دقت می باشد. برنامه تمامی فرآیند های سیستم را لیست میکند و آنها که مشکوک و آلوده هستند را قبل از آنکه اجرا شوند، از بین خواهد برد. از ویژگی های مطلوب دیگر نرم افزار Malwarebytes سرعت بسیار بالا، به روز رسانی و پشتیبانی عالی آن می باشد.

 بهترین آنتی ویروس برای ویندوز 10 چیست 1

 

نیاز به نصب آنتی ویروس مجزا ندارید ، Windows Defender امنیت کامل ویندوز را بر عهده دارد !

عنوان این بخش یک ادعا نیست و می توان با استفاده از آمار کاربرانی که در سراسر دنیا از این برنامه استفاده کرده اند ، ثابت کرد که Windows Defender می تواند امنیت ویندوز را به صورت کامل برقرار کنید . البته باز به این نکته اشاره میکنم که حتما یک برنامه Malware هم نصب کنید تا خیالتان از هر بابتی vhpj شود .  

 بهترین آنتی ویروس برای ویندوز 10 چیست 2

همانطور که در ابتدای توضیحات هم به آن اشاره کرده ام : 

راب لفرتز، مدیر همکاری ویندوز و گروه امنیت دستگاه‌ها و سازمان‌ها، توضیح می‌دهد که ویندوز دیفندر در حال حاضر یکی از بهترین نرم‌افزارهای امنیتی بازار است. نرخ تشخیص تهدیدهای امنیتی و ویروس‌ها در ویندوز دیفندر اکنون بیش از ۹۰ درصد است. او می‌گوید:

ما ویندوز دیفندر را به نحوی ساخته‌ایم تا کاربران ویندوز ۱۰ به‌طور دائم از جانب بدافزارها و ویروس‌ها محافظت شوند. بر اساس تحقیقاتی که ما به‌صورت ادامه‌دار انجام می‌دهیم، نتایجی به‌ دست‌ آمده است که نشان می‌دهد ویندوز دیفندر در سطح بهترین‌های حوزه‌ی امنیت قرار دارد.

 

از چه آنتی ویروسی به غیر از Windows Defender استفاده کنیم ؟ 

به هر دلیلی شاید نخواهید از Windows Defender استفاده کنید !!! چاره چیست ؟ Kaspersky، Bitdefender، Avast، ، ESET،Avira و …! انتخاب های زیادی برای استفاده داریم. خب شاید بعضی از ما وقتی می خواهیم یک آنتی ویروس نصب کنیم نگاه می کنیم ببینم دیگران بیشتر چه آنتی ویروسی را نصب می کنند و ما هم همان را نصب می کنیم! ولی من همچین توصیه ای نمی کنم! من بهتون توصیه می کنم که آنتی ویروسی را نصب کنید که از لحاظ قدرت حفاظت و سرعت و عملکردش روی سیستم قابل قبول باشد و برای اینکه چه طور این را مطمئن شوید سایت av test را بهتون پیشنهاد می کنم.

سایت av test آنتی ویروس ها مختلف برای سیستم عامل های مختلف را هر چند ماه یکبار از لحاظ protection ، performance و usability مورد تست و آزمایش قرار داده و به آنها امتیاز داده و آنها را رتبه بندی می کند. این امتیاز دهی باعث درک ساده هر فردی حتی بدون هیچ دانش فنی از تشخیص بهتر بودن یا نبودن آنتی ویروس ها می شود.

شاید باور کردنش سخت باشه ولی آنتی ویروس Avira بهترین آنتی ویروس از لحاظ protection ، performance و usability می باشد . اگر به سایت av test سری بزنید و نتایج را مشاهده کنید می بینید که امتیاز Avira در سه پارامتری که به صورت کامل در بخش زیر توضیح داده شده است ، نسبت به بقیه آنتی ویروس ها بیشتر است . 

در قسمت protection آنتی ویروس ها را مورد حمله انواع بدافزار ها قرار داده و قابلیت حفاظت و دفاع آنتی ویروس در برابر تک تک بدافزار ها می سنجد.

در قسمت performance متوسط تاثیرات آنتی ویروسی بر روی سرعت سیستم در استفاده روزانه مورد آزمایش قرار می گیرد.

و در قسمت usability تشخیص ها و اخطار های غلط آنتی ویروس از نرم افزار ها و وبسایت ها مورد سنجش قرار می گیرد.

 بهترین آنتی ویروس برای ویندوز 10 چیست 3

سعی کنید قبل از نصب هر برنامه ای کمی در مورد ویژگیهای آن در اینترنت جستجو کرده و نظرات کاربران دیگر را بخوانید . اینکار به شما کمک می کند برنامه بهتری را انتخاب کرده و نصب کنید . 

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش اضافه کردن بلوتوث به ویندوز

استفاده از دو مانیتور در ویندوز 10

آموزش مخفی کردن نوار وظیفه / Taskbar در ویندوز 10

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما