نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11

به طور پیش فرض ، ویندوز 11 به لطف سرور زمان مبتنی بر اینترنت ، تاریخ و زمان شما را به طور خودکار پیگیری می کند. اگر نیاز دارید تاریخ و زمان را به صورت دستی تنظیم کنید ، زمان سنجی خودکار را دوباره فعال کنید یا همگام سازی زمان را مجبور کنید ، می توانید همه این کارها را در تنظیمات انجام دهید. درادامه با ما همراه باشید با نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 :

آموزش مرتبط :نحوه روشن کردن بلوتوث در ویندوز 11
نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11
ابتدا تنظیمات ویندوز را باز کنید. در منوی Start ، "تنظیمات" (settings) را جستجو کنید ، سپس روی نماد "Windows Settings" کلیک کنید. یا می توانید (Windows+i) را روی صفحه کلید خود فشار دهید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 2

وقتی تنظیمات باز می شود ، روی "زمان و زبان" (Time & Language) در نوار وظیفه کلیک کنید. در زمان و زبان ، روی "تاریخ و زمان" (Date & Time) کلیک کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 3

در تنظیمات تاریخ و زمان ، روی تغییر کلید کنار "تنظیم زمان به طور خودکار" (Set Time Automatically) به "خاموش" (Off) کلیک کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 4

در زیر آن ، گزینه "تنظیم تاریخ و زمان را به صورت دستی" (Set the date and time manually) قرار دهید و روی "تغییر" (Change) کلیک کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 5

پنجره "تغییر تاریخ و زمان"(Change Date and Time) ظاهر می شود. برای تنظیم تاریخ و زمان مورد نظر ، از منوهای کشویی استفاده کنید و سپس روی "تغییر"(Change) کلیک کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 6

تغییر بلافاصله اعمال می شود. اگر نیاز دارید منطقه زمانی خود را نیز به صورت دستی تغییر دهید ، فقط آن را با استفاده از منوی کشویی "Time zone" تنظیم کنید. پس از اتمام کار ، تنظیمات را ببندید. در صورت نیاز به تغییر مجدد زمان ، فقط به تنظیمات (Settings)> زمان و زبان (Time & Language)> تاریخ و زمان (Date & Time) مراجعه کرده و روی "تغییر" در کنار "تنظیم تاریخ و زمان به صورت دستی" (Set the date and time manually) کلیک کنید:
نحوه تنظیم خودکار تاریخ و زمان در ویندوز 11
به طور پیش فرض ، ویندوز 11 زمان خود را به طور خودکار از طریق اینترنت دریافت می کند. اما اگر قبلاً آن ویژگی را غیرفعال کرده اید ، به راحتی می توانید تاریخ و زمان خودکار را دوباره روشن کنید.ابتدا مطمئن شوید رایانه شخصی ویندوز 11 شما به اینترنت متصل است. سپس با جستجوی "تنظیمات"(Settings) در منوی استارت یا فشار دادن (Windows+i) در صفحه کلید ، تنظیمات ویندوز را باز کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 7

در تنظیمات ، "زمان و زبان"( Time & Language) را انتخاب کنید ، سپس روی "تاریخ و زمان"( Date & Time) کلیک کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 8

در تنظیمات تاریخ و زمان ، سوئیچ کنار "تنظیم زمان به طور خودکار"( Set Time Automatically) را روی "روشن"(On) تنظیم کنید:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 9

سپس مطمئن شوید که منطقه زمانی شما با استفاده از منوی کشویی با عنوان "منطقه زمانی"(Time Zone) روی مقدار مناسب تنظیم شده است. پس از آن ، به قسمت "تنظیمات اضافی"(Additional Settings) بروید و روی "همگام سازی اکنون" ( Sync Now) کلیک کنید. این امر باعث می شود رایانه شخصی ویندوز 11 شما تاریخ و زمان خود را برای مطابقت با سرور زمان Windows به روز کند:

نحوه تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 10

تاریخ و زمان به طور خودکار تنظیم می شود. حالا میتوانید تنظیمات را ببندید .
موفق باشید!

 لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
This comment was minimized by the moderator on the site

در رابطه با ntp سرور از چی استفاده کنیم که بدون vpn هم کار کنه؟
از خود ماکروسافت نیاز به vpn داره و من چنتا از ntp سرور های ایرانی رو هم تست کردم بازم به تحریم شکن نیاز داشت برای سینک کردن.
راه حلی داره این موضوع؟

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما