نحوه حذف حساب کاربری در Mac

اگر روی یک دستگاه مبتنی بر Mac حساب‌های کاربری اضافه‌ای دارید می‌توانید اقدام به حذف کردن آن‌ها بکنید که با این کار  بخشی از فضای اشغال شده‌ی حافظه دستگاه را خالی کرده و سیستم خود را بهبود بخشید. در ادامه با ما همراه باشید با نحوه حذف حساب کاربری در Mac :

آموزش مرتبط:چگونه رمز عبور خود را در Mac تغییر دهیم ؟
نحوه حذف حساب کاربری در Mac
قبل از شروع ، مطمئن شوید که آیا دارای امتیاز مدیر در Mac هستید یا خیر. برای تأیید صحت این مورد ، روی آرم Apple در گوشه سمت چپ بالای میز کار Mac خود کلیک کرده و "System Preferences" را باز کنید:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 2نحوه حذف حساب کاربری در macOS در تنظیمات سیستم عامل macOS ، به "کاربران و گروه ها"( Users & Groups) بروید:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 3با این کار همه حساب های کاربری در مک شما نشان داده می شود. حساب شما در بالای پنجره سمت چپ ظاهر می شود و اگر زیر نام کاربری خود "Admin" را مشاهده می کنید ، از امتیازات مدیر برخوردار هستید:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 4اگر این را نمی بینید ، می توانید به هر حساب دیگری با امتیازات مدیر وارد شوید و در تنظیمات سیستم به همان صفحه "کاربران و گروه ها"( Users & Groups) بروید. حالا روی نماد قفل در گوشه سمت چپ پایین پنجره کلیک کنید:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 5گذرواژه این حساب سرپرست را وارد کنید. پس از اتمام کار روی "باز کردن"(Unlock) کلیک کنید. این به شما امکان می دهد در حساب های کاربری تغییراتی ایجاد کنید:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 6برای اینکه حساب خود را سرپرست کنید ، روی نام کاربری خود در پنجره سمت چپ کلیک کرده و گزینه "Allow user to administrate this computer" را علامت بزنید. توجه داشته باشید که برای اعمال این تغییرات ، راه اندازی مجدد مورد نیاز است:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 7پس از اطمینان از سرپرست بودن ، به حساب خود در Mac بروید و در بخش "تنظیمات سیستم"(Users & Groups) به "کاربران و گروه ها"(System Preferences) بازگردید. یکبار دیگر ، روی نماد قفل در گوشه سمت چپ پایین این پنجره کلیک کنید ، گذرواژه حساب کاربری خود را وارد کرده و روی دکمه آبی "باز کردن"(Unlock) کلیک کنید:
برای حذف حساب کاربری از دستگاه Mac ، نام کاربری صحیح را در قسمت سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی دکمه " - " (منهای) در زیر "گزینه های ورود"(Login Options) کلیک کنید:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 8اکنون زمان تصمیم گیری است که آیا می خواهید برخی از داده های مربوط به حساب کاربری خروجی را حفظ کنید یا خیر. می توانید پوشه اصلی خود را به عنوان تصویر دیسک در پوشه "Users"در Mac خود حفظ کنید. برای انجام این کار ، روی "ذخیره پوشه خانه در تصویر دیسک"(Save The Home Folder In A Disk Image) کلیک کنید. اگر ترجیح می دهید محتویات آن حساب کاربری را لمس نکنید ، می توانید "پوشه اصلی را تغییر ندهید"(Don’t Change The Home Folder) را انتخاب کنید. با این حال ، اگر مطمئن هستید که می خواهید تمام داده های آن حساب کاربری را حذف کنید ، می توانید "حذف پوشه خانه"(Delete The Home Folder) را انتخاب کنید:
پس از انتخاب خود ، روی دکمه آبی "حذف کاربر"(Delete User) کلیک کنید تا روند کار به پایان برسد:

نحوه حذف حساب کاربری در Mac 9اکنون کاربر از مک شما حذف شده است. اگر از ویندوز نیز استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید نحوه حذف کاربر در ویندوز را بدانید. اگر نگران از دست دادن داده های خود هستید ، باید راه های مختلف پشتیبان گیری از Mac خود را بررسی کنید.

موفق باشید !

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما