نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11

به طور پیش فرض ، صفحه لمسی در ویندوز 11 شما ممکن است در هنگام استفاده از حرکت کشیدن دو انگشت ، مسیری را که دوست دارید حرکت نکند. در این صورت ، می توانید جهت پیمایش صفحه پد را به راحتی در تنظیمات تغییر دهید. در ادامه با ما همراه باشید با نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11 :

آموزش مرتبط:نحوه روشن یا خاموش کردن حالت هواپیما در ویندوز11
نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11
ابتدا ، با فشار دادن میانبر صفحه کلید (Windows+i) ، تنظیمات Windows را باز کنید. یا می توانید روی دکمه Start راست کلیک کرده و در منوی ظاهر شده "Settings" را انتخاب کنید.

نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11 2وقتی تنظیمات باز می شود ، روی "Bluetooth & Devices" کلیک کنید ، سپس "Touchpad" را انتخاب کنید.

نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11 3در تنظیمات صفحه لمسی ، "Scroll & Zoom" را انتخاب کنید و یک بخش منو گسترش می یابد.

نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11 4در بخش "Scroll & Zoom" ، روی منوی کشویی با عنوان "Scrolling Direction" کلیک کنید و یا "Down Motion Scrolls Up" یا "Down Motion Scrolls Down" را انتخاب کنید. در اینجا منظور هر یک از آنها این است:

  • Down Motion Scrolls Up : با کشیدن دو انگشت به سمت بالا در صفحه لمسی ، محتویات پنجره به سمت پایین حرکت می کند. این شبیه به جهت پیمایش "طبیعی" Mac است.
  • Down Motion Scrolls Down: با کشیدن دو انگشت به سمت پایین در صفحه لمسی ، محتویات پنجره به سمت پایین حرکت می کند. این به رفتار معمولی چرخ پیمایش موس نزدیکتر است

نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11 5پس از آن ، پیکربندی پیمایش جدید خود را در هر پنجره برنامه (یا حتی در پنجره تنظیمات) با کشیدن انگشت به بالا یا پایین با دو انگشت روی صفحه لمسی آزمایش کنید. وقتی از جهت پیمایش راضی هستید ، تنظیمات را ببندید و همه چیز آماده است.

موفق باشید !

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما