نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11

اگر چاپگر شبکه ای به رایانه ویندوز 11 خود متصل کرده اید و می خواهید آن را پیکربندی یا عیب یابی کنید ، باید آدرس IP چاپگر خود را پیدا کنید. در اینجا چندین روش برای انجام این کار آمده است. اگر قبلاً درایورهای چاپگر خود را بر روی رایانه خود نصب کرده اید ، از روش Control Panel برای پیدا کردن آدرس IP چاپگر استفاده کنید:

آموزش مرتبط:نحوه تغییر جهت اسکرول صفحه لمسی در ویندوز 11
آدرس IP چاپگر خود را در کنترل پنل پیدا کنید
برای مشاهده آدرس IP چاپگر نصب شده خود در Windows 11 ، ابتدا Control Panel را باز کنید. این کار را با دسترسی به منوی "شروع"(Start) ، جستجوی "کنترل پنل"(Control Panel) و کلیک روی آن در نتایج جستجو انجام دهید:
نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 2در کنترل پنل ، در بخش "سخت افزار و صدا"(Hardware and Sound) ، روی "مشاهده دستگاه ها و چاپگرها"(View Devices and Printers) کلیک کنید:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 3در پنجره "دستگاه ها و چاپگرها"(Devices and Printers) ، در بخش "چاپگرها"(Printers) ، چاپگر خود را پیدا کنید. روی نماد آن راست کلیک کرده و "Properties" را از منو انتخاب کنید:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 4در پنجره "Properties" چاپگر ، در بالا ، روی برگه "Web Services" کلیک کنید. در انتهای این برگه ، در کنار "آدرس IP"، آدرس IP چاپگر خود را مشاهده می کنید:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 5بنویسید تا فراموش نکنید. پس از اتمام کار ، روی "تأیید" کلیک کنید. به هر حال ، اگر چاپگر شما اجازه تنظیم وب را می دهد ، می توانید این آدرس IP را در مرورگر وب خود وارد کنید تا به صفحه تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید.
آدرس IP چاپگر خود را از روتر خود بیابید
اگر هنوز درایورهای چاپگر خود را نصب نکرده اید یا درایورها را قبلاً نصب کرده اید اما نمی خواهید از Control Panel استفاده کنید ، از این روش روتر برای پیدا کردن آدرس IP چاپگر خود استفاده کنید. این روش به شما امکان دسترسی به لیستی از تمام دستگاه های متصل به شبکه ، از جمله چاپگر را می دهد. به خاطر داشته باشید که مراحل بسته به مدل روتر شما کمی متفاوت خواهد بود ، اما ایده کلی را دریافت خواهید کرد.برای شروع ، آدرس IP روتر خود را پیدا کرده و آن را در مرورگر وب رایانه خود وارد کنید. با این کار صفحه تنظیمات روتر شما باز می شود.
نکته مهم: برای اکثر روترها ، می توانید با وارد کردن "192.168.1.1" یا "192.168.0.1" به عنوان آدرس IP ، به صفحه تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 6صفحه ورود روتر شما باز می شود. در اینجا ، نام کاربری و رمز عبور روتر خود را برای ورود وارد کنید. اگر گذرواژه روتر خود را فراموش کرده اید ، آن را بازنشانی کنید:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 7هنگامی که صفحه تنظیمات روتر باز می شود ، در نوار کناری سمت چپ ، "Network" را انتخاب کنید:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 8در منوی گسترده "Network"، روی "LAN"کلیک کنید. سپس ، در پنجره سمت راست ، روی برگه "DHCP Client List"کلیک کنید:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 9اکنون می توانید لیستی از همه دستگاه های متصل به شبکه خود ، از جمله چاپگر خود را مشاهده کنید. چاپگر خود را با استفاده از نام منطبق پیدا کنید. به عنوان مثال ، اگر چاپگر شما از HP است ، "HP"را در لیست مشاهده می کنید. در کنار چاپگر ، آدرس IP آن را مشاهده خواهید کرد:

نحوه یافتن آدرس IP چاپگر در ویندوز 11 10و به این ترتیب می توانید چاپگر خود را با استفاده از روتر در شبکه خود قرار دهید. هنگام راه اندازی و رفع مشکلات چاپگر بسیار مفید است.
آدرس IP چاپگر خود را از چاپگر خود بیابید
همچنین می توانید آدرس IP چاپگر خود را با استفاده از صفحه نمایش و دکمه های خود چاپگر پیدا کنید. اما برای انجام این کار ، احتمالاً باید با دفترچه راهنمای چاپگر خود مشورت کنید. اکثر چاپگرهای متصل به شبکه شامل یک صفحه کوچک و یک دکمه منو برای مشاهده وضعیت یا تغییر تنظیمات هستند. هنگام حرکت در منوهای روی صفحه ، به دنبال گزینه هایی مانند "Network"و "Info"، "Status" یا "IP Address"بگردید و ممکن است آن را پیدا کنید.

موفق باشید !

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش طراحی اینفوگرافیک در فتوشاپ

زیبا نویسی در اینستاگرام

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما