نحوه ضد عفونی و تمیز کردن تلفن همراه

آیا شما به طور مرتب تلفن همراه خود را تمیز می کنید؟ اگر انجام میدهید، هر چند وقت یکبار اینکار تکرار می شود؟ قبل از همه گیری ویروس کرونا مردم کمتر به فکر تمیز کردن تلفن همراه خودشون می افتادند. تمیز کردن تلفن همراه فراتر از ‍‍‍پاک کردن داده هایی اضافه و بلااستفاده در حافظه گوشی ما می باشد و در این مورد مهم منظور من تمیز کردن و ضدعفونی کردن گوشی می باشد .تلفن های ما انقلابی در شیوع ویروس و پخش آن ایجاد کرده اند، به همین دلیل شما باید بدانید که با انجام چه کارهایی می توانید از پخش بیماری و باکتری های خطرناک برای خود و دیگران جلوگیری کنید.این آموزش به شما نحوه تمیز و ضد عفونی کردن گوشی خود را به وسیله وسائلی که به احتمال زیاد در خانه خود دارید یاد می دهد.

به چه دلیل باید تلفن همراه خود را تمیز و ضد عفونی کنید
تمیز کردن تلفن همراه تان باعث از بین بردن باکتری ها و میکروب هایی می شود که سلامتی شما و دیگران را تهدید می کند.

2

هر زمان که تلفن همراه تان را لمس می کنید، در اصل در حال انتقال باکتری ها و ویروس ها به دست، صورت و هر سطحی که تلفن همراه را بر آن می گذارید می باشید. در اصل دکتر چارلز گربا، استاد دانشگاه زیست شناسی محیط زیست دانشگاه آریزونا طی تحقیقات خود متوجه شدند که تلفن همراه حتی از یک کاسه توالت هم کثیف تر می باشد.
این بدان معنی می باشد که شما باید عادت های بهداشتی خود را در مورد تلفن همرا تغییر دهید.

 

تمیز و ضد عفونی کردن تلفن همراه
قبل از این که آموزش مراحل ضد عفونی کردن تلفن همراه تان را شروع کنیم باید بدانید از چه موارد و موادی دوری کرده و از آنها استفاده نکنید.
که شامل اسپری هوای فشرده، سفید کننده، پودرهای ساینده، پاک کننده های پنجره یا خانگی، پاک کننده های هوازی، پراکسید هیدروژن، حلال های خشن مانند بنزین، استون، تولئون و آمونیاک می باشد.

این تمیز کننده ها باعث کاهش اثر بخشی پوشش اولئوبوبیکی که روی سطح شیشه ای تلفن همراه تان می شود و به آن صدمه میزند، همچنین باید از رطوبت بیش از دستگاه خود جلوگیری کنید که منجر به آسیب به قطعات الکترونیکی آن نشوید.

 

ابزار و مواد مورد نیاز
-پارچه میکروفیبر(بدون پرز)
-الکل ایزوپرپیل 70 درصد (یک دوم فنجان)
-آب مقطر (یک دوم فنجان)
-خلال دندان چوبی
-پنبه

مراحل ضد عفونی و تمیز کردن تلفن همراه

1.هر گونه وسیله ای را از تلفن همراه جدا کنید، شامل شارژر، هدفون یا هدست و همچنین تلفن همراه تان را خاموش کنید.

3

2.هر گونه پوشش محافظ را از روی تلفن همراه جدا کنید تا ضدعفونی و تمیز کردن آن اثر بخشی مناسبی داشته باشد. همچنین باید آن موارد را به طور جداگانه تمیز کنید.

4

3.الکل 70 درصد را با آب مقطر به نسبت یک به یک در یک بطری اسپری مخلوط کنید. دلیل استفاده از آب مقطر این می باشد که آب مقطر بر خلاف آب معمولی سطح تلفن همراه تان را خراش نمی دهد، زیرا آب معمولی دارای مواد معدنی ریزی می باشد. بطری را به خوبی تکان دهید تا به خوبی این دو ماده با هم مخلوط شوند و بعد آن را روی پارچه میکروفیبر خود اسپری کنید. پارچه را بیش از حد مرطوب نکنید و بصورت مستقیم هم محلول را به سمت تلفن همراه اسپری نکنید.

5

4.با استفاده از پارچه تلفن را پاک کنید، پشت و روی تلفن را کاملا تمیز کنید. فضاهای کوچک را تمیز کنید مانند ورود و خروجی پورت ها، فضای خالی کنار لنز دوربین تلفن همراه و همچنین دکمه ها - با استفاده از خلال دندان چوبی و پنبه هر مواد کثیفی را از بین ببرید و بعد از آن دوباره همان قسمت ها را با پارچه میکروفیبر تمیز نمایید. قبل از اینکه مجددا آن را در بسته بندی خود قرار دهید بگذارید برای 15 دقیقه در فضای باز بماند تا رطوبت آن کامل خشک شود.

 

5

 

ضد عفونی و تمیز کردن لوازم جانبی
زمانی که تلفن شما در حال خشک شدن می باشد شما می توانید قطعات جانبی و پوشش های محافظتی تلفن همراه تان را ضد عفونی کنید.

برای محافظ های سیلیکونی تلفن همراه، می توانید با محلول آب گرم و مایع ظرفشویی آن را شستشو دهید. لبه های آن را با استفاده از یک پارچه نرم بشویید و بگذارید تا قبل از اینکه تلفن همراه تان را درآن قرار دهید خشک شود. همچنین می توانید با پارچه میکروفیبر و محلول الکل و آب مقطر آن محافظ را تمیز نمایید.

6

برای محافظ های خشک و سخت، الکل و آب مقطر را بر روی آن با دست کشیده تا تمیز شود، همچنین برای محافظ های چرمی می توان از صابون تمیز کردن زین اسب و یا با واکس چرم آن را بهبود ببخشید.

همچنین شما می توانید با همان محلول الکل و آب مقطر قطعات جانبی تلفن همراه تان را تمیز نمایید، مانند هدست یا هدفون و شارژر. با پارچه میکروفیبر گرد و خاک قطعات جانبی را تمیز کرده و قبل از استفاده مجدد بگذارید در یک فضای باز خود به خود خشک شود.

 

آیا می توانید از الکل یا ضد عفونی کننده مرطوب استفاده کنید؟
اما اگر می خواهید که سریع تر تلفن همراه تان را تمیز کنید می توانید از دستمال های مرطوب که محتوای الکلی یا ضد عفونی کننده دارند استفاده کنید.
برای دارندگان گوشی های اپل توصیه می کنیم از دستمال های مرطوبی که دارای 70 درصد الکل می باشند استفاده کنید.

7

نکاتی در مورد تمیز نگه داشتن تلفن همراه تان
ممکن است روی تلفن همراه شما باکتری هایی باشد که شما قادر به دیدن آن نیستید و یا حتی ویروسی مانند کرونا، به همین دلیل باید احتیاط بیشتری به خرج دهید، زیرا تلفن همراه شما مانند وسیله نقلیه ای برای ویروس ها و باکتری ها می باشد که از یک اندام به اندام دیگر واز یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند.

در ادامه به شما نکاتی را می گوییم که به شما برای تمیز نگه داشتن تلفن همراه تان کمک کند حال چه در خانه باشید یا در محل کار:

-زمانی که تلفن شما غذا بهش چسبید، جوهر خودکار بهش خورد، یا حتی لوازم آرایشیتون باهاش تماس پیدا کرد و یا حتی مواردی که باعث لکه روی آن شد بلافاصله آن را تمیز کنید.

-هنگامی که بیرون هستید به طور مرتب دستان خود را با آب و صابون بشویید زیرا دستان شما در طول روز میکروب های زیادی را به خود جذب می کند.

-برای تلفن همراه خود یک پوشش ضد میکروبی تهیه کنید.

-اگر امکان تهیه یک دستگاه ماورا بنفش را دارید بر روی گرفتن آن سرمایه گذاری کنید چون همیشه به کار شما می آید و می توانید تلفن همراه و قطعات جانبی آنرا توسط آن دستگاه ضد عفونی کنید. این دستگاه باعث کشته شدن باکتری ها شده و هیچ رطوبت و یا گرمای بیش از حدی ندارد که باعث صدمه زدن به تلفن همراه تان شود.

-تلفن خود را بر روی میز و جای دیگری که مطمئن نیستید تمیز است نگذارید چون احتمالا بهداشتی نباشد.
امروزه با توجه به وجود COVID-19 یا ویروس کرونا، مهم است که از خود و اطرافیانتان در برابر پخش باکتری ها و جرم های مضر جلوگیری کنید. این تمیز بودن تلفن همراه بستگی به نوع استفاده و نوع تمیز نگه داشتن تلفن همراه شما دارد و اینکه نباید به فردی اجازه استفاده از تلفن همراه خود را بدهید. به یاد داشته باشید زمانی که از آن استفاده نمی کنید آنرا در یک جای بسته و امن نگه دارید.

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .

مطالب مرتبط

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن / Notifications سایت ها د

آموزش گرد کردن (رند کردن) اعداد در اکسل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما