روش استفاده از دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) برای اقداماتی در برنامه ها

دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) می تواند کارهای زیادی انجام دهد، اما بیشتر این کارها مشمول اکو سیستم گوگل می باشد. میانبرها (Shortcuts) قابلیتی است که به دستیار صوتی اجازه می دهد آزادانه عمل کند و با برنامه های شخص ثالث (third-party) نیز کار کند.

روش ایمن کردن سینک کروم با رمز عبور سینک شده

ویژگی همگام سازی (sync) بین دستگاه هایی که از یک اکانت گوگل برای کروم استفاده می کنند یکی از مواردی است که باعث محبوبیت کروم شده است، اما بدون مشکل نیست. به عنوان مثال ممکن است دوست نداشته باشید که گوگل تمام داده های مرورگر شما را داشته باشد و آن ها را بخواند. خوشبختانه، می توانید با افزودن رمز عبور، داده های همگام سازی شده خود را رمزگذاری کنید.

روش جلوگیری درخواست مرورگرها برای مرورگر پیش فرض شدن

هر مرورگر وب می خواهد تنها مرورگر و پیش فرض شما باشد. اگر از چندین مرورگر استفاده می کنید، درخواست های زیادی را در مرورگر ها که می خواهند مرورگر پیش فرض شما باشند مشاهده می کنید و این درخواست ها ممکن است به سرعت آزار دهنده باشد. در ادامه روش جلوگیری این درخواست را در ویندوز برای شما می گوییم پس لطفا با ما در ادامه همراه باشید.

نحوه تنظیم باز کردن تب های قبلی در زمان اجرای مرورگر فایرفاکس (Firefox)

اگر در هنگام بستن مرورگر فایرفاکس یا راه اندازی مجدد آن از بابت از دست دادن تب هایی که باز بوده و باید آنها را به طور دستی برگردانید خسته شده اید باید گزینه Restore previous session را در بخش گزینه ها (Options) روشن نمایید، بعد از اینکار و بعد از ریست شدن فایرفاکس یا باز کردن مجدد آن تمام تب هایی که باز بوده بر می گردد. در ادامه روش انجام این آموزش را به شما می گوییم، با ما همراه باشید.

نحوه صادر کردن (Export) و پاک کردن رمز عبورهای ذخیره شده در کروم

بخش مدیریت داخلی رمز عبورهای مرورگر کروم مورد نسبتا خوبی است، اما زیاد امنیت ندارد. اگر قصد دارید از یک برنامه مدیریت رمز عبور دیگر استفاده کنید باید تا انتهای مطلب با ما باشید تا به شما روش صادر کردن (Export) و پاک کردن رمز عبورهای ذخیره شده در گوگل کروم را آموزش دهیم.

چگونه از تصاویر شفاف (Transparent) جعلی در قسمت جستجوی عکس گوگل جلوگیری کنیم؟

آیا تابحال شده است که در گوگل عکسی بدون پس زمینه و یا شفاف را جستجو کنید؟، احتمالا با تصاویر بعضا جعلی روبرو شده اید. شما یک تصویر را ذخیره می کنید تا متوجه شوید آیا آن پس زمینه شطرنجی که در پس زمینه عکس است جعلی می باشد یا خیر. خوشبختانه یک ترفند کوچک ساده در بخش جستجوی عکس گوگل است تا از این که با تصاویر بدون پس زمینه/شفاف جعلی روبرو شوید جلوگیری کند.