چگونه مشکل کار نکردن بخش جستجوی ویندوز 10 را حل کنیم

در نسخه های قبلی ویندوز قسمت جستجوی منوی استارت بسیار ساده تر بود و امکانات و ویژگیهای فعلی را نداشت، بدون اینکه کاشی داشته باشد و اینکه دستیار صوتی کورتانا روشی برای جستجوهای فایلی شما در رایانه باشد. اوضاعی کمی در ویندوز 10 فرق کرده و پیچیده تر شده، اما بروزرسانی های اخیر ویندوز 10 ویژگی هایی که باعث بروز مشکل میشد را از رویه جستجو خارج کرده و بروزرسانی ماه می 2019 رابط جستجو را مجددا بازسازی کرده و باعث شده جستجوهای شما دقیق تر و با جزییات تر باشد.

کاهش نویز میکروفون در ویندوز

این که آیا در حال کنفرانس تصویری با همکاران خود هستید یا با دوستان خود در حال گفتگوی صوتی هستید یا حتی در حال ضبط یک محتوای صوتی برای مصرف عمومی هستید در همه این موارد یا موارد مشابه کیفیت صدا و ضبط صدا بسیار مهم می باشد. در این آموزش نحوه ضبط صدای صاف و کاهش نویز و صدای پس زمینه را در ویندوز به شما آموزش می دهیم.

آموزش ساخت فایل های PDF در ویندوز 10

در ویندوز 10، شما می توانید یک سند را به صورت PDF از هر برنامه ای ذخیره کنید، به لطف ویژگی داخلی ویندوز 10، دیگر نیازی به یک چاپگر قدیمی XPS و یا نصب نرم افزارهای ثالث ندارید.برای شروع، سندی را که می خواهید آن را به صورت یک فایل PDF ذخیره کنید را باز کنید. کادر و یا تب Print را در برنامه مورد نظر پیدا کنید. جایی که این تب وجود دارد نسبت به نوع برنامه متفاوت خواهد بود، اما معمولا می توانید به قسمت File و بعد Print بروید یا بر روی نماد پرینتر کلیک کنید.

آموزش تنظیمات کنترل والدین در ویندوز ۱۰

نظارت والدین (Parental controls) روی هر سیستم یا خدمات دیجیتالی بسیار مهم می باشد، هم برای بچه های بیگناه که از آنها در برابر محتواهای نامناسب محافظت کند و هم برای محافظت از سیستم های شما در برابر بچه های موذی و کنجکاو. ویندوز 10 به شما حساب کاربری کودکان و گروه های خانوادگی را برای محدود کردن محتوا، زمان نمایش صفحه نمایش و موارد دیگر را ارائه می دهد.

16 کلید میانبر برای سریعتر کار کردن در ویندوز 10

در ویندوز میانبرهای (shortcuts) زیادی وجود دارد تا بتوانید کارهایتان را سریع تر انجام دهید. بسیاری از میانبرها درست در نوک انگشتان شما قرار دارد و استفاده از آنها بسیار مفید است. اما مانند بسیار از موارد موجود درویندوز، بسیاری از شورتکات ها نادیده گرفته می شوند ویا هرگز استفاده نمی شوند به این دلیل که خیلی افراد از وجود آنها بی خبرند. در اینجا برخی از بهترین میانبرها را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از کیبرد و ماوس می توانید کارهای خود را در ویندوز سریع تر انجام دهید.

حل مشکل Microsoft Store در ویندوز

مارکت ویندوز که Microsoft Store نام دارد، مارکت پر طرفداری نیست، به دلایل مختلف این مارکت آنچنان محبوب نیست مانند خطاهای مختلف، باگ های نرم افزاری و حتی عدم کارکرد. اگرچه موارد خوبی در خود دارد (مانند برنامه های رایگان) و حتی اگر گیمر هستید می توانید بازی های مختلفی مانند سری Gears of War و Forza را از آن دانلود کنید.پس بهتر است که این مارکت درست کار کند تا بتوان از مزایای آن استفاده کرد. اگر Microsoft Store شما کار نمی کند، ما برای شما بهترین روش های ممکن را برای حل این مشکل در ادامه بازگو می کنیم، پس با ما همراه باشید.