رفع مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز (ارور bootmgr is missing)

تقریبا بیشتر کاربرانی که دائم از کامپیوتر استفاده می کنند پیغام bootmgr is missing را دیده اند . سیستم مدیریت بوت در ویندوز که مخفف آن BOOTMGR است، نرم افزاری ساده بوده که روند بوت در سیستم را ذخیره و ثبت می کند و با اجرای آن بخش های خاصی از سیستم فعال می شوند . بدلیل دستکاری رجیستری ، ویروسی شدن ویندوز ، حذف فایل های سیستمی ممکن است ویندوز لود نشود . در ادامه روش حل این ارور را توضیح میدهم .

رفع ارور ویندوز Bootmgr is Missing
به طور پیش فرض وقتی یک کامپیوتر بوت می شود روشکار به این شکل است که شروع اولیه از بایوس آغاز می شود . Bios کد اصلی لود ویندوز را در رم کامپیوتر بارگذاری می کند و فرایند لود شدن به پارتیشن فعال یا همان درایوی که ویندوز بر روی آن نصب است جهت راه اندازی سیستم عامل ارسال می شود. حالا اگر به هر دلیلی این چرخه مشکل داشته باشد سیستم عامل بوت نمی شود .
برای رفع این مشکل باید از صفحه Startup Repair کمک بگیرید . روش Startup Repair به این صورت است که سی دی یا دی وی دی ویندوز شما به صورت خودکار سیستم را بررسی کرده و آن را عیب یابی می کند. برای اینکار باید مراحل زیر را انجام دهید:
جهت فعال کردن Startup Repair نیاز به سی دی یا دی وی دی ویندوز دارید . فکر کنید میخواهید ویندوز نصب کنید . اجازه دهید سیستم از طریق سی دی بوت شود . برای فعال کردن بوت منو و کار با آن از این آموزش استفاده کنید .

1.کمی صبر کنید تا پنجره نصب ویندوز فعال شود سپس به جای کلیک بر روی گزینه Install بر روی Repair your computer کلیک کنید .

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز ارور bootmgr is missing 1

2.با انتخاب گزینه Troubleshoot به مرحله بعدی بروید .

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز ارور bootmgr is missing 2

3.. بر روی گزینه Startup Repair کلیک کنید .

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز ارور bootmgr is missing 3

کمی صبر کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود . ممکن است این صفحه برای شما متفاوت باشد . سپس بر روی کلید Restart کلیک کنید . به صورت پیش فرض یکسری کار توسط سی دی راه انداز و گزینه Startup Repair برای رفع مشکلات ویندوز انجام می شود . اینکار ممکن است کمی زمان ببرد پس صبور باشید و سیستم را در حین عیب یابی خاموش نکنید.

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز ارور bootmgr is missing 4


در مرحله آخر هم با فشردن کلید Shut down سیستم را خاموش و از دوباره روشن کنید . امیدوارم مشکل حل شده باشد .

 

رفع مشکل Bootmgr is Missing در ویندوز 7
عین مراحل 1 و 2 برای ویندوز 10 پیش بروید . در مرحله 2 شما گزینه Troubleshoot را انتخاب کردید ولی این گزینه در ویندوز 7 وجود ندارد و پنجره نمایش داده شده همانند تصویر زیر می باشد . بر روی گزینه “Startup Repair” کلیک کنید و صبر کنید تا برنامه مشکلات ویندوز را جستجو کرده و بعد از پیدا کردن رفع کند .

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز ارور bootmgr is missing 5

 

اگر شما با بوت شدن ویندوز خود مشکل دارید و ویندوز شما بالا نمی آید، در اغلب موارد با Repair کردن از طریق خود ویندوز و یا ریستور () کردن بوت لودر ویندوز می توانید به راحتی این مشکل را رفع کنید، اما اگر مشکلتان از این طریق حل نشد باید روش زیر را امتحان کنید.

بازسازی Master Boot Record
اگر شما قصد بازیابی master boot record را دارید باید از کامد دستوری زیر استفاده کنید:

bootrec /fixmbr

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز 6

اگر به هر نحوی فایل بوت ویندوز شما پاک شده باشد دستور بالا فایده ای ندارد و باید به کمک دستور زیر یک فایل بوت بسازید. برای ساخت یک فایل بوت دستور زیر را وارد کنید :

bootrec /fixboot

 مشکل لود یا بوت نشدن ویندوز 7

با وارد کردن دستور bootrec /? می توانید تمامی حالات و گزینه های کار کردن با بوت را مشاهده کنید.


مطالب مرتبط

آموزش جدا کردن کلمه یا متن بعد از کارکتر خاص در اک

اضافه کردن متن یا یک کلمه به ابتدا و انتهای ستون ه

آموزش اضافه کردن بلوتوث به ویندوز

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما